Przejdź do treści
! UWAGA !
-
Jesteś tutaj

DZIEŃ JEDNOROŻCA NA WESOŁO

DZIEŃ JEDNOROŻCA NA WESOŁO
2009-07-08

    Upał, radość, wspólna zabawa to w skrócie Festyn „Dzień Jednorożca 2009”. Początek imprezy to mecz towarzyski pomiędzy drużynami Mazowsze Jednorożec i Jantar Parciaki. Nastepnie…

 

„Dzień Jednorożca 2009”

 

            Upał, radość, wspólna zabawa to w skrócie Festyn „Dzień Jednorożca 2009”. Początek imprezy to mecz towarzyski pomiędzy drużynami Mazowsze Jednorożec i Jantar Parciaki. Nastepnie przemarsz Orkiestry Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jednorożcu i wiele atrakcji na scenie i poza nią. Były to m.in. Występy Zespołu TIA MARIA, Kabaretu Mafioła, Zespoły Folklorystyczne, Występy Taneczne. Poza sceną niesamowity występ Grupy SALTO z Małowidza oraz pokazy historyczne grupy „Rzymian” z „Legio I Adiutrix”.

            Między występami organizowane były konkursy dla publiczności. Największym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, cieszyły się konkursy muzyczne takie jak: „Szansa na sukces” i „Jaka to melodia”. Poza konkursami rozrywkowymi zorganizowano konkursy wiedzy i sportowe. Wśród konkurencji sportowych znalazł się: rzut kaloszem, wyciskanie 20 kg ciężarka, bieg w workach, przeciąganie liny. Do przeciągania liny stanęło wiele drużyn zespołowych, jednak najsilniejszą okazała się drużyna strażaków z Lipy. Oprócz wymienionych konkursów zorganizowano również rywalizacje wędkarskie.

            Na zakończenie imprezy do wspólnej zabawy zaprosił zgromadzonych mieszkańców Zespół MAXIM  z Jednorożca. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera sprawiły, iż mieszkańcy tłumnie uczestniczyli w  kolejnym „Dniu Jednorożca” za co im organizatorzy Gminny Zespół Kultury i Sportu w Jednorożcu oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej” serdecznie dziękują. Dziękujemy wszystkim którzy wspierali nas przy organizacji Festynu.

           

 

Zdjęcia (E.Leszczyńska)

 

Czytano: 16075 razy
wyszukiwarka
szukaj